MaviTurBurada.Com Haberler
Mavi Yolculuk Tatili

Mavi Yolculuk Tatili

Türk adalarının yanı sıra Yunan adalarına doğru keyifli bir o kadar da eğlenceli bir mavi tura katılmaya ne dersiniz? Günlük iş yaşantınızın yoğun stresinden birkaç günlüğüne olsa da uzaklaşmak; bol bol oksijen depolamak; sevdiklerinizle baş başa bir zaman dilimi geçirmek adına mavi yolculuk seçeneklerinden size ve bütçenize hitap edeni hemen değerlendirebilirsiniz.

Mavi Yolculuk Nedir? Kimler Katılabilir?

Mavi yolculuk; ahşap malzemeden imal edilen gulet tekne, lüks motorlu yat ya da yelkenli tekneler ile Ege, Akdeniz bazen de Marmara açıklarında sıra dışı bir dalış, güneşlenme ve yüzme keyfini ifade ediyor.

Açık denize düzenlenen mavi yolculuk; Bodrum, Fethiye, Marmaris vb. rotaları da içeriyor; yani Ege ve Akdeniz’in en güzel koy ve körfezlerine de uğrayabiliyorsunuz.

Mavi yolculuğa katılmak, yani bir tekne kiralamak istediğinizde ise grup halinde rezervasyon yaptırmanız şartı bulunuyor. Ancak bu tek başınıza mavi yolculuğa çıkamayacağınız anlamına da gelmiyor. Tekne kiralayamıyorsanız; kabin kiralayabilir; sizin gibi kabin kiralayan yerli ve yabancı diğer gezginlerle kaynaşabileceğiniz bir ortamda denize girebilir; teknenin güneşlenme bölümünde kızgın güneş altında bronzlaşabilir; yeni arkadaşlar edinerek, bol sohbet ve eğlence dolu bir mavi yolculuk deneyimi geçirebilirsiniz.

Mavi yolculuk fiyatları ise kiraladığınız teknenin donanımına, ne kadar lüks olduğuna göre değişiklik gösteriyor. Hemen günlük, saatlik ya da haftalık tekne ya da kabin kiralayın; sizler de hayallerinize yelken açın!