Müsait Mavi Tur Burada Asistanı: +90 (506) 020 45 48
Hızlı iletişim : info@maviturburada.com

Bodrum-Marmaris Gulet Tatili

Bodrum'dan Marmaris'e Gulet gezisi sizlere güzel güzergâh seçenekleri sunuyor. Popüler şehir beldesi Bodrum'da başlayıp hem alışveriş, kültür hem de gece hayatı eğlencesi için mükemmel olan Marmaris'te sonlanıyor. Seyir saatinizi berrak denizlerde, enfes doğayla geçirirken bu rotada hangi güzergâhı seçerseniz seçin, hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

 

Ana yat limanına bakan bir haçlı kalesi olan canlı bir kasaba olan Bodrum'dan çıkış yapılır. Kale ziyaret edilebilir ve bu kale bir sualtı sergileri bölümü içerir. Gulet yolculuğunuza başlamadan önce ve hazır buralara kadar gelmişken neden Bodrum'un sunduğu her şeyin tadını çıkarmıyorsunuz?

 

Gulet yolculuğunuz Marmaris'e doğru devam ederken, Gökova körfezinin doğal ihtişamının tadını çıkarın. Bazı noktalarda demirlemeler de yapılır ve buralar genellikle Yedi ada, Longoz, Kufre ve İngiliz limanını içerir. Hisarönü Körfezi'ne doğru yola çıktığınızda Datça yarımadasının ucundan geçeceksiniz. İlk olarak, ünlü antik Knidos sitesi demirlemek ve keşfetmek için mükemmel bir yer. Penisula ucunun karşı ucunda küçük bir liman ve tatil köyü olan Datça bulunur. Hisarönü Körfezi, çok güzel korunaklı koylar ve yerel restoranlar sunmaktadır. Öğleden sonra esintisi de birçok su sporu opsiyonunu sizlere sağlayacaktır. Yerel olarak yetiştirilen ürünlerle miras ve gıda pazarlarını deneyimlemek için Aktur, Selimiye, Bozburun veya Söğüt'ün yerel köylerine ziyaret şarttır. Yerel vahşi yaşamı görebileceğiniz Bencik adlı güzel bir doğal koy olan bu yeri de yolculuğunuzda keşfedin.

Yoldaki bazı Yunan adalarını, Kos, Symi ve Rodos'u ziyaret etmek mümkün olabilir. Ancak, gerekli formalitelerin önceden organize edilebilmesi için bunun önceden ayarlanması gerekecektir.

Gulet yolculuğunuz Marmaris'e doğru ilerlerken, mükemmel bir demirleme imkanı daha ortaya çıkar: Bozukkale (antik Loryma yerleşimi).

Bu çok büyük ve iyi korunaklı koy, Rodos'un tam karşısındadır.

Bozukkale'ye girerken, kısa bir trekkingle ziyaret edilebilecek antik kalenin kalıntılarını göreceksiniz. Gulet yolculuğunun son ayağındaki diğer ilginç çapalar Serce ve Çiftlik,

Kadırga Kumlubük, Amos ve Turunç'tur. Güzel İçmeler beldesini geçtikten sonra Marmaris koyuna gireceksiniz.

Popüler Marmaris beldesindeki gulet yolculuğunuzu tamamlayan yat, şehirdeki marinada demirleyecektir. Plaja kolayca erişilebilir, ayrıca alışveriş, restoranda güzel bir yemek ve gece hayatı, hepsi gulet yürüme mesafesinde.

Yolculuğunuz Marmaris'te sona erecek.

 

 

Whatsapp'dan yaz

Giriş Yap