Müsait Mavi Tur Burada Asistanı: +90 (506) 020 45 48
Hızlı iletişim : info@maviturburada.com

Mavi Turda Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Öneriler

YAT KİRALARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER VE ÖNERİLER

Yat kiralarken sonradan pişmanlık yaşamamak, keşke dememek için kiralama işlemi öncesinde bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta vardır. Bunlar; bütçe planlaması, gitmeye karar vereceğiniz kişiler ve kişi sayısı, kiralanacak yatın aranılan özelliklere uygun olup olmadığının kontrolü, rota planı, ihtiyacınız olabilecek belli başlı malzemelerdir.

Bütçe planlaması yat kiralama işleminin en önemli noktalarından bir tanesidir. Yat kiralarken bütçenizi mutlaka belirlemiş olun ve yiyecek, içecek, diğer arzu ve taleplerinizi mutlaka öncesinde bizlerle görüşmüş olun. Tatil yapacağınız tarih aralığını seçerken bütçenize uygun dönemlerden seçmeniz yararınıza olacaktır. Erken rezervasyon indirimleri sayesinde de bütçenizi sarsmayacak ama tadı damağınızda kalacak bir tatil planlamamız mümkün.

Bir haftalık deniz üzerinde geçecek bir tatilden söz ediyoruz dolayısıyla yat kiralarken veya tatile çıkarken seçtiğiniz kişilerin geri dönüşü olmayacak, her gün yüz yüze bakmak zorunda olacaksınız. Bu yüzden, sizinle aynı aktivitelerden zevk alan ve tatil anlayışınızın uyuştuğu kişilerle birlikte bir yat kiralamaya dikkat edin lütfen. Kişi sayısı da oldukça önemli olacaktır. Kişi sayısına göre kiralayacağınız yatın büyüklüğü veya küçüklüğüne daha açık söylemek gerekirse kabin sayısına karar vermemiz gerekecektir, herkesin isteğini karşılayabilecek konfor şartlarını oluşturmak için de elimizden geleni yapacağımızdan emin olabilirsiniz

Yat kiraladıktan sonra keşke dememek için tatilden beklentinizi, yapmak istediğiniz şeyleri mutlaka öncesinde bizimle paylaşmalısınız. Örneğin, eğer dalış yapmak istiyorsanız dalış ekipmanları olan bir yat seçimi yaptığınıza dikkat etmelisiniz ya da internet, televizyon gibi özellikler sizin için önemliyse bunlar bilip kontrolünü öncesinde yapmamız gerekmektedir.

Rota planı mutlaka yolculuk öncesinde planlanmış olmalıdır. Özellikle gitmek istediğiniz yerler varsa bunları önceden bizlere belirtmelisiniz. Sizin istekleriniz doğrultusunda biz de uzman ekiplerimizle size 1 haftalık bir rota çıkartabilir ve birlikte bu rota planını gözden geçirebiliriz. Kiraladığınız yat nerde ne zaman demir atacak, hangi koyları gezecek önceden bildiğiniz için keyfiniz yerinde gönlünüz de rahat olacaktır.

Deniz üzerinde geçecek uzun bir süreçten bahsediyoruz dolayısıyla eğer sürekli kullandığınız bir ilaç varsa yanınıza almayı unutmamalısınız. Denizin tutma ihtimaline karşı da temkinli olmanızda ve alınabilecek önlemler konusunda bilgilenmenizde fayda var.

 

 

Whatsapp'dan yaz

Giriş Yap