Müsait Mavi Tur Burada Asistanı: +90 (506) 020 45 48
Hızlı iletişim : info@maviturburada.com

Marmaris Bozburun Marmaris Rotası

Siz misafirlerimiz transferler sağlanıp Marmaris’e vardığınızda maviturburada ekibinden o güne dek haberleştiğiniz kişi sizlerle buluşur, sorularınız varsa sorularınızı cevaplar ve sizi limana, teknenize ulaştırır.

Marmaris – Bozburun – Marmaris

Öğleden sonra saat 15.30-16.00 saatleri arasında tekneye giriş yapabilirsiniz ancak yolculuğun ilk gününde Marmaris’te olursunuz böylece size Marmaris’i gezmek belki biraz alışveriş yapmak ve eğer seviyorsanız gece hayatını keşfetmek için fırsat sunmuş oluyoruz.

İkinci gün; kahvaltıdan sonra tekne Arap Adasına doğru yola çıkar ve öğle yemeği burada servis edilir. Yüzmek için de burada kısa bir mola verdikten sonra ikinci günün bir sonraki adresi Bozukkale kentinin bulunduğu koydur. Bu koyda karşılıklı surlarla kaplı dikdörtgen şeklini alan 9 kule vardır. Kentin Bozukkale olarak adlandırılmasının sebebi kalenin bir tarafının eksik oluşuyla bağdaştırılabilir.

Üçüncü gün; tekne kahvaltıdan sonra Datça’da demir atar. Birçok bölgeden yerli ve yabancı turist çeken Datça, berrak deniziyle de mavi yolculukların uğrak yeridir. Burada rüzgar alan bir bölge olduğu için rüzgar sörfü yapabilir, su altı güzelliklerini keşfetmek için dalış yapabilir ya da tarihi taş evleriyle ün salmış Eski Datça’yı ve antik kent Knidos’u gezebilirsiniz. Geceleme de Datça’da olacaktır.

Dördüncü gün;  tekne sabah kahvaltısından sonra Bencik Koyu’na doğru harekete geçer. Bencik Koyu ince ve uzun bir koydur. Çevresi çam ağaçlarıyla kaplı bu koyda güzel bir yüzme molası verip doğanın tadına varabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama Bencik Koyu’nda olacaktır.

Beşinci gün; Öğle yemeği saatlerine doğru tekne Orhaniye Koyu’na doğru hareket etmektedir. Orhaniye Koyu aynı zamanda Keçibükü olarak da bilinmektedir. Orhaniye Koyu’nun en meşhur noktası Kızkumu adı verilen ve deniz suyunun alçalıp yükselmesiyle meydana gelen oluşumdur. Kızkumu kırmızı renkte olan kumu ile size denizde yürüyormuş hissiyatı verir. Tarihte bu oluşumla ilgili birden fazla efsane vardır. Bir sonraki durak, Selimiye Koyu’dur. Selimiye Koyu balık restoranları ile meşhurdur, akşam yemeği ve konaklama bu koyda olacaktır.

Altıncı gün; Tekne Dirsekbükü’ne doğru yelken açar. Burada yüzme molası verdikten sonra gulet imalatıyla ün kazanmış olan Bozburun’a doğru harekete geçilir. Konaklama bu koyda yapılır.

Yedinci gün; Bozburun’dan çıkılır ve Marmaris Cennet Adası’nda konaklama yapılır.

Sekizinci gün; birlikte son kahvaltımızı yaptıktan sonra artık elveda demenin vakti gelmiş olacak. Çok güzel bir tatil geçirmiş olduğunuzu duymak için sabırsızlanıyor olacağız.

 

 

Whatsapp'dan yaz

Giriş Yap