Müsait Mavi Tur Burada Asistanı: +90 (506) 020 45 48
Hızlı iletişim : info@maviturburada.com

Simi Adası Mavi Yolculuk

Simi Adası Mavi Yolculuk

Yunanistan, coğrafi olarak geniş bir alana yayılmış çok sayıda popüler ve güzel ada sunuyor bizlere. Bununla birlikte Yunanistan, bazıları yelken ve hepsi mürettebatlı gulet gezintisine gerçekten uyan özel imkanlar sunar. Bir gulet yolculuğu bu harika bölgeyi keşfetmek için mükemmel bir yoldur, çünkü bir gulet gezisinde harika konaklama ve mürettebat servisi ile rahatlayabilirsiniz, harika plajları, koyları ve yerel köyleri gezerken veya ziyaret ederken, eğlence dolu bir deniz tatili yaşayabilirsiniz.

Bu güzel imkanları size sunan adalardan biri olan Simi, sizlere tarihi kalıntıları görme, şık ve yerel lezzetleri tanıtan güzel restoranlarda yeme-içme ve eğlenme, son olarak ise güzel bir alışveriş yapabilme imkanlarını sağlar.

Simi’nin yerleşik nüfusu yaklaşık olarak 2500 kişi kadardır ama ülkemizde de rastladığımız gibi yaz mevsiminde bu rakam yükselmektedir. Simi’nin Yunan mitolojisindeki önemi Poseidon’un eşi olan Nymph’in Simi’den gelmiş olmasıdır. Yunanistan’a bağlı olmadan önce bir süre Osmanlı topraklarına da dahil olmuştur, adanın bu süreçteki adı Sömbeki’dir. Bu isim, Sümbek denilen küçük teknelerden esinlenerek verilmiştir çünkü o dönemde buradaki tersanelerde gemi üretimi yapılmıştır. Buradan da aslında Simi’nin mavi yolculuk için önemini ve Simi’yi neden gulet ile ziyaret etmenin anlamlı olacağını anlayabilirsiniz.

Mavi yolculukta tekne Symi’ye yanaştığında saat kulesi başta olmak üzere birçok müze, manastır ya da kiliseyi ziyaret edebilirsiniz. Ve güneşin batışını guletinizden değil de farklı bir yerden izlemek isterseniz adada bulunan Good Steps adı verilen 375 basamaklı merdiveni çıkıp adanın tepesinden güneşin batışını izleyebilirsiniz. Tabi ki denizin ve yeşilin tadını çıkarmak için de bol bol zamanınız olacaktır.

Marmaris ve Bodrum üzerinden başlayacağınız tatillerle bu tarihi ve doğal güzelliği keşfedilir ve bu huzuru yaşarken teknenizde en az beş yıldızlı otel rahatlığının tadını çıkarabilirsiniz.

 

 

Whatsapp'dan yaz

Giriş Yap