Müsait Mavi Tur Burada Asistanı: +90 (506) 020 45 48
Hızlı iletişim : info@maviturburada.com

Dubrovnik Mavi Tur

Dubrovnik Mavi Tur

Tarih ve Doğanın iç içe olduğu Dubrovnik deneyimine hazır mısınız ?

Adriyatik Denizi’nin serin sularının en berrak noktalarını ziyaretçilerine keşfetme imkanı veren Dubrovnik kenti , günümüzde Hırvatistan’ın en popüler noktalarından biridir. Eşsiz deniz manzarası ile güneş ve kumsalın keyfini çıkartırken, bir yandan da kentte bulunan tarihi mekanları gezerek bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Sizlere ister, gulet, bareboat, yelkenli ,trawler ve teknelerden oluşan özel yatları kiralayarak, ister sadece gulet ve kabin kiralayarak düzenlediğimiz mavi turlar ile unutulmaz bir Dubrovnik deneyimi sunuyoruz.

  • Dubrovnik’de Görülmesi Gereken Yerler Hangileri ?

Şehrin merkezinden geçen Old Town kentin bir nevi de simgesi durumunda. Burada şehir surlarında yürüyüş yapabilir, surlara çıkarak kente yukardan bakabilir, bu eşsiz manzarayı bir de böyle görebilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Old Town ve Dubrovnik’in eşsiz manzarasını fotoğraflayabileceğiniz yerlerin başında da kentteki teleferik geliyor. Teleferik ile muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Teleferik ile kentin sırtlarına tırmanırken Adriyatik’in eşsiz denizini izleyebilirsiniz. Kentin çevresindeki adalara yüzmeye gitmek için kentte iki liman var. Bunlardan biri Gruz Limanı ve diğeri de eski liman. Bu limanlardan günlük olarak pek çok tur ile adalara ve eşsiz koylara yüzmeye gitmek mümkün. Mavi turlarımızda bu bölgelerde özel olarak verdiğimiz molalar ile eşsiz denizin tadını çıkarabileceksiniz.

Banje Plajı da kentin en popüler plajı konumunda. Bu çakıllarla kaplı plajın hem ücretli hem ücretsiz tarafları bulunuyor. Oldukça berrak ve masmavi renkteki denizi ile Banje Plajı turistleri büyülüyor. Aynı şekilde yine çakıl taşlarıyla kaplı Lapad plajlar bölgesi de eşsiz doğal manzarasıyla tatilcileri ağırlıyor.

Kentte yaklaşık bin yıllık geçmişi olduğu düşünülen Dubrovnik Kalesi, kayalıkların üzerine inşa edilmiş ve kenti o dönemki muhtemel saldırılara karşı muhafaza etme görevi üstlenmiş. Büyük Onofrio Çeşmesi’de kentin Old Town bölgesine girer girmez sizi karşılıyor. 15. Yüzyılda yapılan ve kentin su ihtiyaçlarını karşılamak için inşa edilen bu tarihi yapı , günümüzde pek çok turistin uğrak noktaları arasında yer alıyor. Ayrıca 14. Yüzyılda yapılan Franciscan Manastırı da kentin yazılı bir arşivine sahip olması ve dünyanın en eski eczanelerinden biri olması sebebiyle oldukça ünlü bir mekan. Kentte ayrıca Çan Kulesi ve Sponza Sarayı da yüzlerce yıllık geçmişe sahip mekanlar. Son olarak Old Town’a giriş için kullanılan dört kapı da mutlaka görülmesi yerlerden bir kaçı olarak karşımıza çıkıyor.

 

 

 

Whatsapp'dan yaz

Giriş Yap