Müsait Mavi Tur Burada Asistanı: +90 (506) 020 45 48
Hızlı iletişim : info@maviturburada.com

Korfu Adası Gulet Kiralama

Korfu Adası Gulet Kiralama

Korfu, tatil başlangıç için en çok tercih edilen kiralama noktalarından biridir. Rota olarak da çoğu kişinin memnun kaldığı, güvenilir teknelerimizin bulunduğu bir tatil başlangıç noktasıdır.

İlk gün teknemiz akşam yemeği için limana demirlenir ve ilk konaklama Korfu'da olur. Korfu, İyonya Denizi’nin en büyük adalarından biridir.

Korfu adasında özel bir geleneksel karakterle birleşen kozmopolit bir his var. Paleokastritsa, Sidari, Kassiopi ve Acharavi, adanın kuzey tarafındaki güzel turistik yerlerdir, iç kısım güzel köylerle ve bir çok gezilebilecek tarihi mekanlarla kaplıdır. Harika plajlarının yanı sıra, Venedik tarzı Eski bir kent olması da Korfu’yu çekici kılar.

İkinci gün Korfu’nun karşısındaki  Yunan kasabası olan Sivota’ya gidilir. Sivota, eşsiz bir yeşillik ve deniz manzarasıyla karşılar bizi. Tertemiz suyu ve güzel plajlarıyla ilgi toplayan bir kasabadır.

Üçüncü gün, meşhur bir tatil noktası olan Parga’da geçirilir. Kale ve körfezin güzel manzarasını görmenin yanı sıra, gün boyunca Parga koylarının etrafında yüzmek için  burada duracağız. Ayrıca küçük bir amfitiyatro ve trekking alanı da olan Parga bir çok aktivite için uygundur.

Dördüncü gün, Antipaxi’de duraklanacak. Anti Paxi küçük bir adadır, zeytinlikler dışında neredeyse bakir bir alandır. Paxos aileleri tarafından bakılan birçok küçük üzüm bağı, bazılarının Anti Paxi'de evleri de var. Anti Paxi şarabı Paxos'taki yerel mağazalardan satın alınabilir veya örneklenebilir. Anti Paxi ve Paxi'deki tavernalarda da deneyebilirsiniz bu şarapları. Plajların yanı sıra sessiz küçük koyları da bulunan Antipaxi, yüzme molası için yine mükemmel bir destinasyondur.

Sabahın ilk ışığıyla Paxi'ye gideceğiz. 2004 yılında Avrupa kültür köyü olan Paxi (veya Paxoi) huzurlu bir tatil için ideal ada. Fiyort şeklindeki plajlar, sualtı mağaraları, küçük koylar ve yeşil tepeler misafirleri büyüleyerek karşılayacaktır. Posedion'un evi olarak bilinen bu ada Yunan mitolojisi severler için uygun bir konaklama noktasıdır.

Son olarak da Korfu’ya 7. Gün geri dönüş yapılır ve Korfu ilk gün gezilemeyen güzel plajları ve etkileyici havasıyla misafirlerimizi etkisi altına alır. Korfu limanında konakladıktan sonra ertesi sabah misafirlerimiz ile vedalaşılır ve geriye unutulmaz tatil anıları kalır.

 

 

Whatsapp'dan yaz

Giriş Yap