Müsait Mavi Tur Burada Asistanı: +90 (506) 020 45 48
Hızlı iletişim : info@maviturburada.com

Bodrum Gökava Bodrum Rotası

Bodrum – Gökova – Bodrum

Öğleden sonra saat 15.30-16.00 saatleri arasında tekneye giriş yapabilirsiniz ancak yolculuğun ilk gününde Bodrum’da olursunuz böylece size Bodrum’u gezmek belki biraz alışveriş yapmak ve eğer seviyorsanız gece hayatını keşfetmek için fırsat sunmuş oluyoruz. Bodrum gece hayatıyla ün salmış bir yerdir.

İkinci gün; Tekne kahvaltı sonrasında Orak Adasına doğru yelken açar. Orak Adası muhteşem ve berrak bir denize sahiptir, burada yüzmek için mola verdikten sonra akşam yemeği ve konaklama için Çökertme’ye doğru yola çıkılır. Çökertme zeytin ağaçları ile kaplı, sessiz ve doğayla iç içe bir atmosferi size sunacaktır.

Üçüncü gün; Mercanların ve küçük adacıkların bulunduğu Yedi Adalar’a doğru yola çıkılır. Burada dalış yapabilir, yüzebilir hatta eğer isterseniz ufak bir yürüyüşe bile çıkabilirsiniz. Akşam yemeği burada servis edilir ve konaklama Yedi Adalar’ın Küfre Koyu’nda gerçekleşir.

Dördüncü gün; Sabahın erken saatlerinde Sedir Adası olarak bilinen ama Kleopatra ve Antonious’un sevgisiyle bağdaştırılan altın renkli plajları sayesinde Kleopatra Adası da denilen Antik Roma kalıntıları görebileceğiniz durağımıza varacağız. Sonrasında Karacasöğüt’te demir atarak akşam yemeği servis edilir. Dilerseniz burada yürüyüş yapabilir ve yakın mesafede olan Marmaris’te alışveriş yapabilirsiniz.

Beşinci gün; tekne kahvaltı sonrasında bize İngiliz savaşını hatırlatan Rosairums ve çam ağacı ile çevrili İngiliz Limanı’na yanaşır. Burada öğle yemeği yendikten sonra Tuzla Limanı’na geçiş yapılır. Bu limanın turkuaz denizinde güzel bir yüzme molası verebilirsiniz.

Altıncı gün; kahvaltıdan sonra Akvaryum Koyu ve Kilise Bük Koyu ziyaret edilir. Bu koylarda su sporları yapabilir dilediğinizce yüzebilirsiniz

Yedinci gün; tekne kahvaltı sonrasında Kerme Koyu’na yanaşır. Kerme Koyu’nda çok fazla tarihi kalıntı, anıt mezar ve antik su kanalı görebilirsiniz. Bu doğal ve tarihi hazineyi geride bıraktığımızda çamur banyoları ile ün salmış Kara Ada’ya geçiş yapılır. Sonrasında Bodrum Limanı’na geçilir, akşam yemeği ve konaklama Bodrum Limanı’nda olur.

Sekizinci gün; birlikte son kahvaltımızı yaptıktan sonra artık elveda demenin vakti gelmiş olacak. Çok güzel bir tatil geçirmiş olduğunuzu duymak için sabırsızlanıyor olacağız.

 

 

Whatsapp'dan yaz

Giriş Yap