Müsait Mavi Tur Burada Asistanı: +90 (506) 020 45 48
Hızlı iletişim : info@maviturburada.com

Çocuklu Tekne Tatili

ÇOCUKLU TEKNE TATİLİ

Çocuklarla tatile çıkmak çoğunlukla herkese dert gibi görünür çünkü çocuklar için ekstra bir hazırlık gerekir, her çocuk her şeyi yemez, etrafta dikkat dağıtıcı ya da çocukların dikkatini çekecek çok şey varken onları gözetim altında tutmak zor olacaktır. Üstelik çocuklar her şeyden çok çabuk sıkılabilirler ve otelde de siz daha bir haftanızı doldurmadan sıkılma ihtimalleri sizin gözünüzü korkutabilir. Tekne tatili için bunların hiçbirinden korkmanıza gerek yok!

Öncelikle çocuğunuzla çıkacağınız tekne tatilinde sizlerin içini rahatlatacak ilk şeyi söyleyelim; beslenmelerinde bir değişiklik yapmak zorunda kalmayacaksınız ya da çocuğunuz kesinlikle aç kalıp fast food yemeye yeltenmeyecek. Çünkü önceden vermiş olduğunuz tercih ettiğiniz ve etmediğin yemeklerin listesi sayesinde siz çocuğunuza ne pişirilmesini istiyorsanız, çocuğunuz hangi yemekleri seviyorsa aşçımız çocuğunuza özel olarak o yemekleri hazırlayacak. Zaten bütün gün denizin, su sporlarının ve güneşin tadını çıkaran çocuğunuzun da akşam tabağında yemek kırıntısı bırakacağını sanmıyoruz J

Tekne tatili boyunca her şey size özel olduğu için çocuğunuzu özellikle çevreden korumaya zaten gerek duymayacaksınız, tek yapılması gereken teknede hangi hareketlerin tehlikeli olacağı nelerin yapılmaması gerektiği hakkında onu bilgilendirmek ve tabi ki yüzerken ya da başka herhangi bir aktiviteyi gerçekleştirirken gözetim altında tutmak. Çocuğunuzun bu tekne tatilinden sıkılacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, özellikle denizi seven, deniz aşığı bir çocuğunuz varsa bu imkansız. Her gün başka bir koyda yüzecek, değişik su sporlarını deneyimleyecek, doğayla iç içe istediği gibi eğlenebilecek. Misafirperver ve güler yüzlü mürettebat ekibinden de kendine bir arkadaş yaparsa eğer çocuğunuz kesinlikle eve dönmek istemeyecektir. Bu arada siz de büyük bir dertten kurtulmuş olacaksınız çünkü kıyıda bir tatil yapıyor olsanız yeni yerler görmek için yola çıktığınızda yedek kıyafetler olsun soğuk içecekler olsun her şeyi düşünüp önceden hazırlamak zorunda kalacaktınız belki de. Ama tekne tatilindeyseniz eğer zaten her şey elinizin altında dolayısıyla siz anneler de işte şimdi gerçekten tatil yapabilirsiniz.

Biz yine de sizi tatil öncesinde veya sırasında dikkat etmeniz gereken şeylere karşı uyarmak isteriz. Öncelikle teknelerde can yeleği bulundurmak mecburidir ve sizler de herhangi bir tehlike durumunda bu can yeleklerine ulaşabilir durumda olun lütfen. Tekneniz limana yanaşırken ya da limandan ayrılırken çocuğunuzu mutlaka gözetim altında tutun hatta birlikte bir yer de oturup sohbet ediyor olun.  Doğayla iç içe olacağınız ve deniz, kum, güneş üçlüsüyle baş başa olacağınız bir tatilden söz ediyoruz dolayısıyla tekneye gelmeden önce almanız gereken bazı önlemler söz konusu hatırlatmak isteriz. Eğer sizin ya da çocuğunuzun bir alerjisi varsa mutlaka alerji ilacınız yanınızda bulunsun, bunun yanı sıra sineksavar ilaçlara ihtiyaç duyabilirsiniz, cildinizi korumak için güneş kremlerinizi de yanınıza almayı unutmayın lütfen. Hem çocuğunuz hem de kendiniz bütün gün hareket halinde ve güneşin altında olacağınız için bol bol su ve soğuk içecek takviyesi yapmanızı öneririz.

Çocuklarınızla birlikte yüzmek, dalış yapmak, balık tutmak, kanoya binmek gibi değişik aktiviteleri denediğinizde iletişiminizin güçlendiği ve onun hayatında güzel anılar bıraktığınızı hissedeceksiniz. Sanıyoruz ki sizin için paha biçilmez zamanlar da böyle zamanlardır. Yorgunluğunuzu gerçekten attığınız, kendinizi dinlenmiş ve harika hissettiğiniz bir tatil dileriz.

 

 

Whatsapp'dan yaz

Giriş Yap