Müsait Mavi Tur Burada Asistanı: +90 (506) 020 45 48
Hızlı iletişim : info@maviturburada.com

Gulet Gezisi Hakkında

Gulet Gezisi  Hakkında

Sözlük anlamı olarak bakıldığında yelkenli bir savaş gemisi türü olduğunu öğreneceğiniz gulet günümüzde özellikle Bodrum, Fethiye ve Marmaris taraflarında tersanelerde üretimi sağlanan bir tekne türüdür. Geleneksel olarak yığma ağaçtan imal edilen guletlerin çağımızda isteklere göre farklı malzemelerle de üretimi sağlanmaktadır. Guletler, turlar ve mavi yolculuk için vazgeçilmez ulaşım araçlarıdır çünkü koylara, kıyıya yakın yerlerde kullanılmasının dışında açık denizlerde de kullanımı da çok uygundur.

GULETLERİN SINIFLANDIRILMASI

Guletler siz misafirlerimize iyi bir konfor sağlamak üzere tasarlanmıştır. Yine de büyüklük ve imkanları doğrultusunda 3 farklı şekilde sınıflandırılabilirler:

Standart Guletler; uygun bütçeli olan, çoğunlukla 3 ya da 4 kabinden oluşan ve 3-4 kişilik bir mürettebat ekibi ile çalışan guletlerdir.

Lüks Guletler; kliması bulunan, kendinizi 5 yıldızlı bir oteldeymiş gibi hissedeceğiniz 5-6 kişilik bir mürettebat ekibi ile çalışan guletlerdir.

De Lüks Guletler; her şeyin en lüks ve en konforlu halini bulacağınız tiplerdir. Kabin boyutları büyük olduğundan bu guletlerde az sayıda kabin vardır. İçinde hostesin de bulunduğu 7 kişilik bir personelle birlikte hizmet veren guletlerdir.

GULET KİRALAMA FİYATLARI

Gulet kiralama fiyatları da kiralayacağınız tarihe ve gulet sınıfına göre değişiklik göstermektedir. Eğer yaz aylarında gulet kiralama kararı alırsanız en pahalı olduğu dönemlere denk gelirsiniz çünkü yaz döneminde uygun bir gulet bulmak çok daha zor olacaktır. Kış aylarında bizlerle iletişime geçip erken rezervasyon yaptırırsanız daha uygun fiyatlarda içinize sinecek guletler bulmak daha kolay olacaktır. Fiyatları etkileyen diğer bir etmen ise mavi yolculuk tatilini hangi tarihler arasında yapmak istediğinizdir. Ülkemizde mavi yolculuk sezonu Nisan-Ekim ayları arasında yer alır. Temmuz ve Ağustos ayları daha yoğun olduğu için, tatile çıkmak isteyen çok fazla turist olduğu için gulet fiyatları da daha pahalı olacaktır.

 

 

Whatsapp'dan yaz

Giriş Yap