Müsait Mavi Tur Burada Asistanı: +90 (506) 020 45 48
Hızlı iletişim : info@maviturburada.com

Mavi Yolculukta Yemek Servisi

       Mavi yolculuk esnasında tatilinizi tam pansiyon veya yarım pansiyon şeklinde satın alabiliyorsunuz. Yarım pansiyon servislerinde tekneden tekneye  sayısının değişme ihtimali olsa da ya hiç akşam yemeği verilmez ya da 1-2 gün akşam yemeği verilecek şekilde bir liste hazırlanır ve sabahları kahvaltı verilir. Teknede akşam yemeği yemeyeceğiniz zamanlarda teknenizin yanaştığı kıyıdaki şirin restoranlarda güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Tam pansiyon olarak anlaşma yaptığınızda sabah, öğle ve akşam bütün öğünleriniz teknede olacaktır. Eğer tereddütünüz varsa kesinlikle aşçıların ve yemek servislerinin hem karnınızı hem de gözünüzü doyuracağına dair sizlere garanti verebiliriz. Zaten tatil öncesi sizdenaldığımız bilgiler doğrultusunda bir yemek çizelgesi oluşturulacağı için memnun kalmama şansınız olmayacaktır. Öğleden sonra çay saati yapmak ve bir şeyler atıştırmak isterseniz de teknenizin güvertesinde güzel vakit geçirebilirsiniz. Öğünleri teker teker açıklamak gerekirse:

KAHVALTI

Çoğunlukla 09.00-10.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan kahvaltı rutini size tatil için erken bir saat gibi görünebilir ama sakın gözünüz korkmasın. Temiz havayla birlikte güzel uyuyacağınız ve gayet dinlenmiş uyanacağınız pek uzun sürmeyen birkaç saatlik uykular tatil boyunca sizlere yetecektir. İsteseniz bile geç kalkamayacaksınız, kaldı ki etrafınızda masmavi bir deniz ve yemyeşil bir doğa varken uyuyarak vakit kaybetmek istemezsiniz. Kahvaltı menülerinde olması gerektiği gibi zeytin, peynir, yağ, reçel çeşitleri, bal, salam gibi kahvaltılık ürünleri elbette göreceksiniz. Yanına patates kızartması, sosis, sucuk ve yumurta gibi ekstralar tercih edebilirsiniz. İçecek olarak çay ve kahve gibi sıcak içeceklerin yanında meyve suyu, ice tea ve su servis edilebilir. Eğer sevdiğiniz ve istediğiniz başka yiyecek ve içecek varsa tatil öncesinde bilgi verirseniz sizin için temin edebiliriz.

 

ÖĞLE YEMEĞİ

Genellikle 13.00-14.00 saatleri arasında öğle yemeği servis edilir ancak bu saatler sizin dileğiniz doğrultusunda öne çekilebilir ya da ileri bir saate atılabilir. Ege ve Akdeniz'de çoğunlukla tüketilen zeytinyağlı yiyecekler teknenin vazgeçilmezidir. Patlıcan yemekleri, taze fasulye, dolma gibi yiyecekler yanında yoğurt ve pilav ya da makarna seçenekleri ile birlikte sizlere sunulur. Yanındaki bol yeşillikli bir salata da size iyi gelecektir.Tabiki yanında soğuk içecekler ve su ile servis edilir. Yemek bitiminde talep ederseniz soğuk meyve servisi de yapılır.

 

AKŞAM YEMEĞİ

Akşam 20.00 sularında akşam yemeği servis edilir. Bütün günün yorgunluğu güzel bir akşam yemeği sofrası ile şenlenir. Akşam yemeklerinde çoğunlukla mangalda balık, tavuk, et veya köfte tercih edilir. Tabi beraberinde yine soğuk içecekleriniz, salatanız ve pilav / makarna çeşitleriyle birlikte servis edilecek yoğurt ile. Eğer et ve tavuk tüketmeyen bir bireyseniz ya da uyguladığınız belli bir diyet varsa bunu bize ve şefe bildirdiğinizde size özel bir yemek menüsü hazırlanacaktır.

 

 

Whatsapp'dan yaz

Giriş Yap