Müsait Mavi Tur Burada Asistanı: +90 (506) 020 45 48
Hızlı iletişim : info@maviturburada.com

Dubrovnik Kotor Mavi Yolculuk

Dubrovnik

Dubrovnik, Akdeniz'in en cazip şehirlerinden biridir ve aynı zamanda UNESCO tarafından dünya mirası olarak listelenmiştir. Bu büyüleyici şehirde gezileceık çok yer ve görülecek çok şey var. Aynı zamanda hoş bir iklime tüm yıl boyunca sahiptir. Mürettebatlı yat kiralama işleminize başlamak için mükemmel bir yer.

Herceg Novi

Bu eski ve gizli kalmış destinasyon korsan kalesi olarak bir geçmişe sahiptir! Günümüzde popüler bir turistik yer olmasına rağmen, bu koy rüzgârlardan korunmak için yat zincirlemeye oldukça müsait, mükemmel bir yer. Ayrıca, çeşitli mimoza dahil tropik çiçekler ve bol bitki örtüsü ile ünlüdür.

Perast

Perast, tarihi ile ilgi çeken küçük ama sofistike bir kasabadır. Geçmişten kalma Rönesans konaklarını  görebilir ve zamanında donanma merkezi olarak kullanılmasının kalıntılarını şehirde gözlemleyebilirsiniz.

Kotor

Kotor kasabası iyi korunmuş eski bir şehirdir. UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Arnavut kaldırımlı sokakları ile size tatil havasını doyasıya yaşatacaktır. Ayrıca, şehrin içinde bir Roma katedrali ve birkaç antik kilise vardır. Keşfe çıkıp gezmeye başladığınız zaman bazı iyi restoranları buralarda bulabileceksiniz.  Sakinliği seviyorsanız gidebileceğiniz en eski ve en güzel destinasyondur.

Cavtat

Dubrovnik yönüne geri döndüğünüzde, yatınız güzel bir şehir olan Cavtat’ın limanının yakınında demirleyecek ve burada biraz zaman geçireceksiniz. Palmiye ağaçlarıyla süslenmiş hoş ve uzun bir taş iskeleye sahip olan bu liman mola verdiğiniz en güzel yerlerden biri olacak. Bu büyüleyici manzaraya sahip kasabanın içinde ve çevresinde rahatlamanın keyfine varacaksınız.

Elafiti Adaları

Dubrovnik'ten önceki son liman olan ve birkaç adadan oluşan bu grubun sizlere sunacağı çok şey var, birçok tarihi kültür ve miras ile birlikte çeşitli doğal güzellikleri de barındıran bu adalar sizleri mest edecek. Lezzetli yerel karidesleri ve kabuklu deniz hayvanlarını da dilerseniz deneyebilirsiniz, pişman olmayacaksınız. Ayrıca, tabii ki güneşlenmek, yüzmek ve şnorkel ile dalış yapmak için doğru bir seçim olduğunu belirtmeliyiz. Sadece doğanın, denizen ve Güneş’in tadını çıkarmak istiyorum diyorsanız huzurlu koylarda dinlenmenin vakti bir kez daha ayaklarınıza geldi.

Dubrovnik

Kahvaltıdan ve son bir yüzme molasından sonra, son bir alışveriş ve gezi için zamanın olacağı Dubrovnik limanına dönüş zamanı. Mürettebat ekibine veda edip rüya gibi bir tatili başladığınız noktada sonlandırma vakti ne yazık ki gelmiş oluyor.

 

 

Whatsapp'dan yaz

Giriş Yap