Müsait Mavi Tur Burada Asistanı: +90 (506) 020 45 48
Hızlı iletişim : info@maviturburada.com

Hırvatistan Gezilecek Yerler

Split, Dalmaçya'nın çok sayıdaki yazlık beldelerine kara ve deniz bağlantıları olan sadece kentsel, kültürel bir merkez değil, aynı zamanda genellikle turist ve gezicilerin varış noktasıdır. 700 yıllık bir geleneğe sahip, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yazılı ve bilinen Diocletianus Sarayı'nın kesinlikle özel bir konuma sahip olduğu, arkeolojik, tarihi ve kültürel anıtları olan modern bir Akdeniz şehridir.

 

Milna, en büyük, en iyi korunan ve en güzel Brac limanı, muhteşem tablolarla görkemli barok bölge kilisesi, Gotik küçük kiliseli harabeleriyle çevrili Osibova koyu ile sizleri hayran bırakacak. Milna, Mil denilen eski çağlarda, bulamaç ve ince kumlu alüvyonlara dayanarak adlandırılmış. Liman çevresinde kum ve çakıl taşlı plajları olan hoş koylar bulunuyor; Pasika, Osibova, Lucice, Maslinova. Yakındaki Bobovisca koylarında demirlemek ve yüzmek için mutlaka durmalıdır.

Hvar eşsiz bir kültürel ve tarihi mirasın şehridir, aynı zamanda asırlık bir turizm geleneğine sahip önemli bir turizm beldesidir. Başlıca ilgi çeken noktaları hoş iklimi, çok fazla güneş ışığı alması, doğal güzellikleri, çeşitli konaklama tesisleri, gastronomik zenginlik, spor ve dinlenme olanaklarıdır. Hvar hem yaz hem de kış aylarında sık ziyaret edilir ve çok özel iklimi sağlık turizminin gelişmesini destekledi. Günümüzde Hvar bir jet-set hedef haline gelmiştir.

 

Vis, Vis adasının kuzey kıyılarının doğu kesiminde bir kasaba ve limandır. Uzun bir tecrit süresinden sonra ortaya çıkan ada oldukça ilgi çekmiştir (yurtdışından gelen turistlere 1989'dan bu yana adanın ziyaretine izin verildi). Berrak mı berrak deniz ve deniz manzarasının yanı sıra yerel spesiyallerle dolu restroranlar ve kirlenmemiş çevresi ile Adriyatik'in en temiz bölgesinden deniz ürünleri sizleri kucaklayacak. 

Komiža, Doğu sahili, büyük çakıl taşlı plajları (Gusarica, Nova Posta, Velo Zalo) ile dolu derin bir koyda yer alan Komiza, ziyaretçilerine manastır, kale gibi çok sayıda kültürel ve tarihi alan sunmaktadır. Balıkçıları ile ünlüdür (Komiza'lı balıkçılar ayrıca San Pedro, Kaliforniya'da da bilinir), bu sebeple balık ve diğer deniz ürünlerinin geleneksel olarak günlük olarak servis edilir ve sizler de balık seviyorsanız bunun tadını çıkarabilirsiniz.

Adanın tarihi merkezi olan Korcula kasabası, Peljesac Kanalı'nda çok güzel bir konuma sahiptir. Ayrıca olağanüstü kültürel-tarihi mirası ve denizcilik, gemi yapımı ve taş duvarcılık konusundaki uzun geleneği ile ünlüdür. Maceracı ve gezgin Marco Polo'nun doğum yeri olan Korcula günümüzde önemli bir turizm merkezidir.

 

Mljet, aynı adı taşıyan koyda bir köy, Mljet adasının kuzey kıyılarının batı kesiminde yer alıyor. Baş meslekler tarım ve balıkçılıktır. Koy 5.6 km uzunluğunda ve 3.9 km genişliğindedir. Bir dizi küçük, neredeyse tamamen nüfussuz adalar (Moracnik, Tajnik, Kobrava, Ovrata) ile korunmaktadır. Veliko ve Malo Göllerine olan yakınlığından dolayı Polace, Mljet göllerinin limanıdır.

Bazen Altın Ada olarak adlandırılan Sipan, Elaphite (Elafit) Adalarının en büyük ve en kalabalık olanıdır. Ilıman bir kültürel geleneğe sahip bu küçük alanda ılık kış iklimi hüküm sürüyor, çok sayıda anıt, otuzdan fazla kilise, birkaç manastır ve Gotik ve Rönesans yazlık konutları ziyaret etmek yolculuğunuza renk katacaktır. Sipan'da işlek patikalarda dolaşabileceğiniz gibi yalnız kalacağınız rotalar da bulmanız mümkün. Dünyamızda el değmemiş halde kalabilen nadir noktalardan birisi de Sipan’dır.

 

Dubrovnik - dünyaca ünlü kültürel mirasın ve güzelliğin bulunduğu Akdeniz'in ünlü şehirlerinden biridir(UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'nde yazılı olan Dubrovnik Cumhuriyeti, 1272 Tüzüğü). Eşsiz bir siyasi ve kültürel tarihi içinde barındırıyor. Olağanüstü doğal güzellikleri ve iyi korunmuş kültürel ve tarihi mirasının yanı sıra, Dubrovnik ayrıca yüksek kaliteli ziyaretçi fırsatları sunmaktadır.

 

 

 

Whatsapp'dan yaz

Giriş Yap