Müsait Mavi Tur Burada Asistanı: +90 (506) 020 45 48
Hızlı iletişim : info@maviturburada.com

Bodrum - Yunan Adaları Yolculuk Rotası

1. GÜN: BODRUM

Bodrum, Türkiye'nin Ege kıyılarına yelken açmak için ideal bir başlangıç ​​noktasıdır. Gökova Körfezi, Avrupa'nın en iyi seyir alanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Bol güneş, berrak suları, kesintisiz mavi gökyüzü, iyi demirlemeler ve dost canlısı insanlarla bu sahil birçok çeşitlilik sunar. Doğal güzelliği, kırsal yerleşim yerleri ve köyleri bakımından zengin, bozulmamış birçok bölge vardır.

Gökova Körfezi'ne girişi kontrol eden bir noktada bulunur. Şehir, antik çağda Karya Halikarnas'ı olarak anılıyordu ve Antik Dünyanın Yedi Harikası'ndan biri olan Mausolus Mozolesi'ne ev sahipliği yapmakla ünlüydü. 15. yüzyılda Haçlılar tarafından yaptırılan Bodrum Kalesi, limana ve yat limanına bakmaktadır. Kale gerekçesiyle bir Sualtı Arkeoloji Müzesi içerir ve yıl boyunca çeşitli kültürel festivallere ev sahipliği yapar.

 

2.GÜN: KOS ADASI

Oniki Ada'nın üçüncü büyük adası, mükemmel bir altyapıya ve palmiye ağaçlarıyla kaplı büyük yollara sahip çok yeşil bir adadır. Kos Adası'ndaki ziyaretiniz sırasında şehrin çok sayıda ve dikkat çekici antik kalıntılarını, 'Asklipios'un,' Şövalyelerin Kalesi'nin ve büyük Hipokrat ağacının kalıntılarını mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Kos'ta, Yunanistan'ın Oniki Adalarındaki en güzel plajlardan bazılarını bulacaksınız. Kasabanın içinde ve çevresinde birçok arkeolojik sit alanı bulunan Kos, yürüyüş yapmak ve bisiklete binmek için ideal bir yerdir.

 

3. GÜN: PSERİMOS VE LEROS ADALARI

Sabah erkenden Pserimos Adası'na hareket edeceğiz. Pserimos, İstanköy ile Kalimnos arasında, İstanköy'ün yaklaşık altı deniz milinde ve Türkiye kıyılarına yakın bir adacıktır. Ada, küçük gezi tekneleri veya korsan turistleriyle Kos veya Kalymnos'tan gelen turistler için popüler bir destinasyondur.

Pserimos, Kos veya Kalymnos'taki organize plajlardan uzak durmak isteyenler için iyi bir destinasyon ancak plaj, her ne kadar büyük olsa da, tüm gezi tekneleri geldiğinde bir kez kalabalıklaşabilmektedir. Kumsalı tavernalar ve kafeler ile kaplı bu adayı çok seveceksiniz. Leros, sakin bir tatil için çok sağlıklı bir iklime sahip bir adadır. Davetkar koyları ve güzel kumsallarıyla, sakin manzaralarıyla ziyaretçiyi rahatlatır. Çok turistik olmayan Lakki ana limanı, Yunanistan'daki Art Deco mimarisinin en güzel örneklerinden biridir. Adanın geri kalanı çarpıcı plajları ve büyük koyları ile yeşildir. Leros, Türkiye kıyılarına ve diğer Oniki adalara yelken gezileri için ideal bir merkezdir.

 

4. GÜN: PATMOS ADASI

Adası Ege'nin Kudüs'ü olarak bilinen Patmos adası, Aziz John'un Kıyamet'in yazıldığı kutsal bir Hıristiyan adasıdır. Bugün bu Onikiada adasının ziyaretçileri iki gruba ayrılmıştır, ilk yarısı hala dini önemi nedeniyle adaya gelirken, ikinci yarısı da güzel plajların, huzurun ve adanın ve halkının eşsiz karakterinin tadını çıkarmaya gelir. Patmos muhteşem plajlara ve eşsiz bir manzaraya sahip bir adadır. İsa'nın Son Akşam Yemeği sahnesini görme şansına sahip olacağınız eşsiz Paskalya kutlamalarını kaçırmayın. Ayrıca, Hora veya Chora'nın dar sokaklarında gezintiye çıkın ve Kastelli tepesinden gün batımını izleyin.

 

5. GÜN: LİPSİ ADASI

Lipsi, beyaz evler ve mavi kubbeli küçük kiliseler ile kaplı küçük bir adadır. Arabaların neredeyse varolmadığı ve yerel yaşamın çoğunun adanın limanında gerçekleştiği bir adadır. Lipsi, çok güzel ve otantik bir Oniki Ada adasıdır. Gündüzleri balıkçıların küçük limanda yer alan birçok kafeden birinde, o gecenin ilerleyen saatlerinde servis edilecek rıhtımda ahtapotları dövmelerini izleyebilirsiniz.

 

6. GÜN: KALYMNOS ADASI

Oniki Adadaki bu güzel Kalymnos adasında, güzel yürüyüşler yapabilir, yüzebilirsiniz. güzel mağaralar ve güzel bir yeşil vadide gizlenmiş otantik Vathi köyü olan güzel plajları ve el değmemiş manzaraları keşfedebilirsiniz. Dağlık arazisi nedeniyle, Kalymnos da dağ tırmanışı yapmanın en iyi yerlerinden biridir! Ayrıca, Kalymnos plajlarının çoğu su sporu olanakları ile donatılmıştır. Bu adadayken gün batımını izlemeyi de unutmayın.

 

7. GÜN: TURGUTREİS – KARAİNCİR

Türkiye'nin güney sahilindeki Turgutreis; dağların, adaların ve narenciye bahçelerinin ortasında yer alır. Modern butiklere ve sahil yemek yerlerine sahip çağdaş bir yat limanından bahsetmek yerine, mağaza, bar ve restoranların canlı yayılımıyla bilinir. Plajları etkileyici bir güzellik içindedir. Pek derin olmayan denizi ile çocuklar için idealdir.

Karaincir her yaş grubu için, her kitle için idealdir. Sakin mi sakin bir denizi vardır ve ayrıca muz teknelerinden deniz bisikletlerine kadar çok sayıda su sporu imkanı sunar.

 

8. GÜN: BODRUM

Bodrum yat limanına geri dönülür ve mürettebat ekibiyle vedalaşabilirsiniz. Kahvaltı sonrası tatiliniz sona ermiş olur ve eve dönüş yolculuğunuz başlayabilir.

 

 

Whatsapp'dan yaz

Giriş Yap