Gulet Kiralama Göcek

Mavi ve yeşilin belki de en güzel şekilde birleştiği Göcek, Fethiye ilçesinin gözde turistik alanlarından bir tanesidir. Kıyı ve koyların sağladığı eşsiz güzellik ve kumsalların ince kumları ile birlikte, tatilcilerin ilk uğrak mekanlarındandır. Çam ormanları, şeffaf deniz suları ve el değmemiş tarihi alanları; Göcek’in gezilmesinin en önemli nedenlerinin başında geliyor. Güllük Köyü, Fethiye, Dalyan, Panço Koyu, Yörük Müzesi ve daha birçok farklı doğa harikası, Göcek içerisinden kiralanacak guletlerle gidilecek alanların başında gelmektedir. Adını içerisinde barındırdığı göçebe halktan alan Göcek, tarihi olarak da milattan önceki zamanlara kadar uzanmaktadır. Bu sayede tatilciler, sadece doğa harikalarından değil; eşsiz tarihi mekanların yapısından da keyif alacaklardır.

Göcek Gulet Kiralama Aktiviteleri Mavi yolculuk sektörünün başlamasının ardından, tatilcilerin isteklerine göre gulet donanımları ve içerikleri değişmeye başladı. Bunun en önemli göstergelerinden bir tanesi; eskiden sadece düz bir yolculuk yapılıyorken, artık dalış başta olmak üzere birçok farklı su sporunun gulet bünyesinde gerçekleştirilmesidir. Kıyılara yaklaşan guletler, anlaşmalı olduğu tatil alanlarındaki su kayağı, jet ski, parasailing, ringo ve muz gibi aktivitelerden de yolcuların yararlanmasını sağlıyor. Sağlıklı beslenme ve egzersizi hayatlarından çıkartamayan insanlar için de, guletler içerisinde kendilerine özel bir mutfakları ve spor alanları oluşturulmuştur. Kart oyunları, okuma salonları, güneşlenme ve akla gelmeyecek daha birçok farklı aktivite ile ilgili alanlar, yine tatilcilerin isteklerine göre guletlerde oluşturulmuştur.

Göcek İle İlgili Bilgiler Göcek, tatilcilerin ulaşım açısından rahatlıkla gelebilecekleri bir konuma sahiptir. Dalaman Havalimanına gelen tatilciler, oradan kalkan otobüslerle veya tur araçları ile kısa sürede Göcek sahillerine ulaşabileceklerdir. Karayolunu tercih etmek isteyen tatilciler ise bu sefer Fethiye Otogarına gelerek, Göcek beldesine kalkan minibüslere binmelidir. Akdeniz ikliminin bütün özelliklerinin görüldüğü Göcek, gulet kiralama işinin en yoğun kullanıldığı alanların başında gelmektedir. Yaz aylarında ılıman fakat sıcak bir hava vardır. Göcek’e giderek tatil yapmak isteyen tatilciler; gulet kiralamak için Haziran ayının başlarını veya Ağustos ayının sonlarını tercih etmelidirler. Çünkü bu zamanlarda nem oranı da daha düşük olduğu için, iyi bir tatil yapmanın şansı daha da artacaktır.