Gulet Kiralama Marmaris

Marmaris, milattan önceki 1000 yıllarından itibaren kültür ve medeniyetler sahnesine çıkmanın avantajını, tatilcilere sunmaktadır. Birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapan Marmaris, ülkemizin o bölgedeki en önemli liman kentlerinden bir tanesi olma özelliği göstermektedir. Mısır, Asur, Pers, Roma, Selçuklu, Bizans ve Osmanlı izlerini taşıyan Marmaris’te, yapılacak sahil gezileri aslında bu tarihin tozlu sayfalarında harika bir şekilde dolaşma imkanını bizlere sunuyor. Kıyı bölgede yer alan Marmaris yazları sıcak ve nemli geçmektedir. 46 dereceye kadar ulaşabilen sıcaklığı, aslında tatilcileri artık kıyıdan uzaklaşarak mavi yolculuk gibi farklı rotalara sürüklemiştir. En güzel mavi yolculuk zamanları ise Temmuzun sonundan başlayan ve Eylül’ün başında sona eren sürelere denk gelmektedir.

Neden Marmaris? Ülkemizin güney batısında yer alan ve Muğla ilinin en büyük turistik alanlarından bir tanesi olan Marmaris, yılın her mevsiminde görülmesi gereken adeta cennetten gelen bir tatil bölgesidir. Gulet kiralamak için Akdeniz kıyısında Marmaris’ten daha uygun bir yer bulmanız çok zordur. Sahil şeridi çok uzun olmakla birlikte, tatilcilerin ilgisini çekecek derecede el değişmemiş doğa harikalarına sahiptir. Kara yolu ulaşımının olmadığı yerlerde ise gezmek, tatilcilerin ayrı bir tercih sebebidir. Su sporlarının, antik kentleri ziyaret etmenin ve dalış yapmanın yanında; mavinin ve yeşilin en güzel uyumu yakaladığı yerlerin başında gelir. Marmaris, mavi yolculuğa çıkmak isteyen tatilcilerin tercih alanlarının başında gelmektedir.

Marmaris’te Gulet Kiralamanın Avantajları Bin bir çeşit doğa harikasının yanında, eşsiz tarihi özellikleriyle bulunamaz bir kültürel çeşitliliğe sahip olan Marmaris; bazen karayolunun yetmediği güzellikleri hala kıyılarında ve koylarında saklamaktadır. Denizin verdiği sonsuz huzuru isteyen tatilciler, bunun yanında deniz yolu ile bu bölgelere ulaşmak ve interaktif bir doğa gezisi gerçekleştirmek adına Marmaris çıkışlı gulet kiralıyor. Guletler sayesinde, tatilciler sadece düz gezilerden değil; aynı zamanda çeşitli su sporu faaliyetlerinden de yararlanıyor. Uzman ve profesyonel kadrolar, eğlenceli anların daha da çok artması için farklı aktivitelerle tatilcilerin keyfini üst noktalara çıkartıyor. Bu yüzden de her sene tatil başlangıcında gulet kiralamak için uzun rezervasyon kuyrukları meydana geliyor.