Müsait Mavi Tur Burada Asistanı: +90 (506) 020 45 48
Hızlı iletişim : info@maviturburada.com

Mavi Yolculuk Destinasyonları

Göcek

Göcek, havalimanından ulaşımının kolaylığı sebebiyle de mavi yolculuk destinasyonlarının en çok tercih edilen şehirlerinden biridir. Ege ve Akdeniz yörelerini gözde noktalar haline getiren mavi ve yeşilin güzel uyumuyla yine sizleri büyüleyecek olan bu şehir, etrafında bulunan 12 ada ile de sizlere mavi yolculuk için doğru bir başlangıç noktası olduğunu kanıtlayacak. İlk veya son gece isteğiniz üzere konaklamak isterseniz ve eğlenceli bir açılış veya kapanış tercihiniz ise sahil boyunca uzanan barlar eğlenceli bir gece geçirmenize yardımcı olacaktır. Birçok ünlü ismin de tercih ettiği ve kiralık ya da özel tekneleri ile mavi yolculuğa başladığı Göcek Mayıs ayı ve Ekim ayları arasında mavi yolculuk seferlerine başlıyor.

Bodrum

Muğla'nın tatil için en çok tercih edilen, yerli ve yabancı turistler arasında en meşhur ilçe olan Bodrum, mavi yolculuk destinasyonları arasında da çoğu kişinin tercihidir. Her kesime hitap edebilecek bu şehir sizleri hem gece hayatıyla hem meraklıysanız tarihi dokusuyla hem de doğal güzellikleriyle etkisi altına almayı başarır. Bu şehre bir kez gelen mutlaka bir daha gelmek ister. Tekneleriyle de ün salmış olan Bodrum, mavi yolculuk esnasında size konforu, hizmeti ile iyi ki dedirtecek seçeneklere sahiptir. Sahile çıktığınızda ve tekneleri dışardan izlediğinizde bile bir an önce binip mavi yolculuğa başlamak için can atacaksınız. Bodrum çıkışlı teknelerle ile gezebileceğiniz doğal güzellikleri veya manzaralarıyla sizi etkisi altına alacak o kadar çok rota var ki karar vermekte zorlanabilirsiniz.

Fethiye

Muğla'nın Bodrum'dan sonra en çok ziyaret edilen ilçesi diyebileceğimiz Fethiye turkuaz rengi denizi, yakınındaki koyları ile yine mavi yolculuk için harika bir destinasyondur. Çok eski ve köklü bir tarihe sahip olan bu ilçemiz size mavi yolculuk boyunca da ilçenin kendisinde ve çevresindeki koy ya da adalarda bu tarihselliği gösterecektir. Örneğin,  Fethiye başlangıçlı mavi yolculuk turlarının gözdesi olan Gemiler Adası'nda su altında Bizans'tan kalma doğal güzellikleri ve Hristiyan mezarlarını görme şansı elde edeceksiniz. Dahası, eğer isterseniz akşam yemeği için burda kalıp yine eskileri anımsatan derme çatma olan küçük ama şirin restoranlarda akşamınızı güzelleştirebilirsiniz. Sezon boyunca fazlasıyla talep gören Fethiye başlangıçlı yolculuklar için elinizi çabuk tutsanız iyi olur.

Marmaris

Yine Muğla'nın güzelliklerle dolu bir cenneti olan Marmaris, yerli ve yabancı birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Mavi yolculuk yapmak isteyen turistlerin de son yıllarıdaki uğrak noktası haline gelmiştir. Çok geniş bir tekne yelpazesine sahip olan bu şehirde her kesime her gruba uygun bir tekne bulmak mümkündür. Aynı Bodrum'da olduğu gibi Marmaris çıkışlı teknelerde de birden fazla güzelliklere sahip rota tercihiniz olacaktır. Hisarönü, Bozburun veya Datça gibi yine ün kazanmış yerleri tercih edebilirsiniz. Marmaris de birçok eski uygarlığa ev sahipliği yapmış olması sebebiyle gezdiğiniz yerlerde doğal güzelliklerin yanında fazlasıyla tarihi kalıntı da gözlemleme fırsatı bulabilirsiniz.

Bozburun

Gulet yapımıyla ve guletlerin burada bağlanmasıyla bilinen Bozburun, özellikle Türk misafirlerin en çok tercih ettiği destinasyonlardan biridir. Bozburun'un bulunduğu coğrafi konum Yunan adalarına olan yakınlığı ile de mavi yolculuk seferleri için şehri tercih edilir hale getirmiştir. Sakin ve huzurlu bir yapıya sahip bu şehir, gerçekten dinlenmek isteyenler için doğru bir kaçış olacaktır.

 

 

Whatsapp'dan yaz

Giriş Yap