Müsait Mavi Tur Burada Asistanı: +90 (506) 020 45 48
Hızlı iletişim : info@maviturburada.com

Göcek Kekova Mavi Yolculuk Rotası

1.GÜN:

Göcek’e vardığınızda ve havalimanından ya da otelinizden marinada sizi bekleyen guletinize transfer ettiğiniz anda serüveniniz başlıyor. Yata giriş yaptığınız anda temsilcimiz, siz içeceklerinizi içerken yolculuk planı ve gemideki yaşam hakkında sizlere kısa bir bilgi verecek ve guleti gezdirecektir. Karşılama toplantısından sonra kaptanınız sizi rahatlamak için en yakın körfeze götürecektir. O akşam Göcek’te güzel bir yemek yiyeceksiniz.  

2. GÜN:

Kahvaltıdan sonra tenha bir koyda öğle yemeği için Fethiye Yarımadası kıyılarına yola çıkacaksınız. Geceyi ise Bizans yerleşiminin kalıntılarını gün batımı ile birlikte keşfedebileceğiniz Gemiler Adası'nda geçirirsiniz. Ölüdeniz'de yüzebilirsiniz.

3. GÜN:

Sabah erken saatlerde yüzmeye vakit bulmak ve güzel bir kahvaltı için zeytinliklerle çevrili sessiz bir koy olan Yeşilköy’e yanaşacaksınız. Sonra büyüleyici bir bohem atmosferi olan küçük liman kasabası Kaş'a doğru yelken açacaksınız ve geceyi burada geçireceksiniz.

4. GÜN: 

Kekova ve Batık Şehir'deki kalıntılara kısa bir yolculuk ile güne başlayacaksınız. Öğlen yemeği Tersane Koyu'nda olacak, burada Bizans kilisesinin kalıntılarını ve sahilde ise bir Roma tersanesini görebileceksiniz. Geceyi geçirmek için Gökkaya'ya yelken açtığınızda, antik Gökkaya'nın sualtı kalıntıları görebilirsiniz.

5. GÜN:

Kahvaltıdan sonra, Antik Likya’nın en güzel fotoğrafını çekme şansını yakalayabileceğiniz Kaleköy’e (Simena) demirlenir. Yakın koylardan birinde öğle yemeği ve yüzme molası verilir.

Gece yakındaki Üçağız'da, yeşil tepelerle çevrili geniş koyda geçirilir.  

6. GÜN:

Kahvaltıdan sonra, Bayındır Limanı'ndaki korunaklı körfeze yüzmek için kısa bir yolculuk yapılır. Günün geri kalanında, Arnavut kaldırımlı dolambaçlı sokakları keşfedebileceğiniz, yakındaki Myra ya da St-Nicholas Kilisesi için Demre’ye gidebilir ya da yakındaki bir arkeolojik yere isteğe bağlı bir gezi düzenleyebileceğiniz, pitoresk bir liman kasabası olan Kalkan'da geçirebilirsiniz.

7. GÜN:

Çamlarla kaplı tepelerle çevrili doğal bir koy olan Tersane Adası'nda erken bir başlangıç yaptıktan sonra, gemideki son geceniz Yassika Körfezi'nde geçirilir.

8. GÜN:

Sabah kahvaltısından sonra Göcek'e geri dönmenin, guletinize ve mürettebatınıza veda etmenin zamanı geldi.

 

 

 

Whatsapp'dan yaz

Giriş Yap