Müsait Mavi Tur Burada Asistanı: +90 (506) 020 45 48
Hızlı iletişim : info@maviturburada.com

Montenegro Mavi Yolculuk Rotası

1.Gün: Tivat – Kotor

Tivat’taki Porto Montenegro Marinasına giriş yaptığınızda, eski ve güzel Kotor kentine yalnızca 15 dakika mesafede olursunuz. Bu sebeple ilk olarak Kotor ziyaret edilir.

2.Gün: Kotor – Herceg Novi

Boka Kotorska Körfezi'ne girişi koruyan ortaçağ kalıntılarını görebileğiniz şehir Herceg Novi'ye yelken açılır. Ortaçağ kalesinin altındaki iskele yakınlarına demir atılabilir.

3.Gün: Herceg Novi - Budva

Sahil boyunca güneye, sayısız plajı ve tarihi eserleri ile Karadağ turizm merkezi Budva'ya gidilir. Yaz aylarında çok sayıda yerel performans gerçekleşir ve yurtdışından gösteriler ile  birlikte debir Şehir Tiyatrosu'na dönüşür. Stari Grad'da (eski şehir) birçok mağaza, kafe, restoran ve galeriyi ziyaret edebilirsiniz.

4.Gün: Budva – Petrovac

Öğle yemeği için Petrovac'ın güneyinde bir yelken açmaya kesinlikle değer. Sveti Stefan yakınlarındaki bu küçük köy, güzel plajları ve 3. yüzyıla kadar uzanan mozaikler dahil olmak üzere tarihi eserleri ile ünlüdür. Dalış meraklıları için iki küçük ada Katic ve Sveta Nedjelja gerçek bir cazibe merkezi. Gece kalmak için Budva’ya geri dönülür.

5.Gün: Petrovac – Bigova

Lustica yarımadasında bulunan güzel bir balıkçı köyü olan Bigova'ya gidilir. Liman, günlük taze balık sağlayan 2 balık restoranı ve 2 dükkan da dahil olmak üzere, kıyıya sınırlı olanaklar sunmaktadır.

6.Gün: Bigova – Perast

Perast'ta gece konaklanır, burası zengin tüccarların evi olan Venedik Cumhuriyeti'nin deniz kıyısındaki günlerinden kalma tarih, eski saraylar, kiliseler ve villalarla dolu zenginliklere sahiptir. Bugün sık sık ziyaret edilen yerler arasında Boka'daki en sakin kasaba denebilir.

7.Gün: Perast – Tivat

Son akşamınız için Kotor Old City'yi ziyaret edin. Ortaçağ mimarisi Kotor'u "Dünya Doğal ve Tarihi Miras Alanı" olarak listelenmiş UNESCO'ya dönüştürmüştür.

 

 

Whatsapp'dan yaz

Giriş Yap